Jak dbać o swojego smartfona

Nie ma jednej, zapewniającej całkowitą skuteczność metody, która zabezpieczyłaby telefon komórkowy przed uszkodzeniami. Istnieje za to cały szereg rozwiązań, które zapobiegliwy właściciel może przedsięwziąć, aby przynajmniej zmniejszyć ryzyko uszkodzeń, lub utraty możliwości korzystania z telefonu.

 

Na początek warto zabezpieczyć się przed całkowitym rozładowaniem baterii telefonu. Można, oczywiście, być bardzo uważnym i stale pilnować wskaźnika naładowania, lecz nie zawsze i w każdych okolicznościach się to uda. Może się przecież zdarzyć, że zaistnieje konieczność prowadzenia długich rozmów, bez możliwości podłączenia telefonu do ładowarki, lub jego doładowania w międzyczasie.  

 

Zapasowe kable

 

Podstawowym akcesorium, które producenci dołączają do zakupionego aparatu jest specjalne okablowanie, które umożliwia ładowanie akumulatora. Przezorny właściciel może wyrobić sobie nawyk regularnego doładowywania w określonych odstępach czasu, a na bardziej nieprzewidziane okoliczności przyda się dodatkowy kabel noszony ze sobą, lub przechowywany w miejscu pracy. W większości przypadków można doładować telefon podłączając go przez gniazdo usb do komputera, lub laptopa. Jest to to prawda przydatne, ale stosunkowo mało wydajne rozwiązanie, gdyż ładowanie w ten sposób odbywa się o wiele wolniej, niż przy tradycyjnym podłączeniu ładowarki do gniazdka elektrycznego w ścianie.        

Na kłopoty powerbank

 

Powerbank to nic innego, jak przenośny akumulator, który ma możliwość posłużenia za ładowarkę, gdyż pozwala na zmagazynowanie energii z określonym zapasem. Jeśli użytkownik dysponuje takim urządzeniem, to ochrona samsunga przed rozładowaniem jest o wiele łatwiejsza. Przydaje się zatem w trudnych  okolicznościach, gdy nie ma dostępu do prądu, lub czas nie pozwala na zatrzymanie się w miejscu i podłączenie telefonu do laptopa, lub gniazdka. Jeśli szczególnie zależy nam na utrzymaniu telefonu w stanie ciągłej aktywności i utrzymaniu łączności, to prawidłowo przygotowany i zawczasu naładowany powerbank pozwoli spać spokojnie.  

 

Fizyczne zabezpieczenia telefonu

 

Oferta sklepów z akcesoriami do urządzeń mobilnych jest szczególnie bogata w rozwiązania chroniące samą obudowę, czy wyświetlacz telefonu. Czy to w kontekście dopasowania wyglądu do indywidualnych potrzeb, czy w trosce o zabezpieczenie przed stłuczeniami, obtarciami, czy zamoczeniem. Do szczególnie popularnych należą specjalne nakładki na obudowy, które zmniejszają zagrożenie zniszczenia ekranu przy zwykłym upuszczeniu telefonu na podłogę, które zdarzyć się może każdemu.